نمایشگر دسته ای مطالب نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

دکتر دلیری خبر داد


دکتر دلیری خبر داد: 

تصویب 504 میلیارد تومان تسهیلات به طرح های دانش بنیان و فناور / پیش بینی افزایش دو هزار میلیارد تومانی اعتبار تا پایان سال 

 

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از تصویب 504 میلیارد تومان اعتبار به طرحهای دانش بنیان و فناور از طریق بانک های عامل خبر داد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، دکتر علیرضا دلیری معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: با حمایت و همراهی مدیران عامل بانک های دولتی، خط اعتباری در نظر گرفته شده برای حمایت از شرکت های دانش بنیان از سوی بانک ها افزایش یافته است که با این افزایش، زمینه توسعه و حمایت مطلوبتر از فعالیت های این شرکت ها و تولید محصول در آن ها فراهم خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه هم اینک بانک های دولتی با موضوع فعالیت شرکت های دانش بنیان آشنا شده و در حال حمایت از این شرکت ها با اختصاص اعتبار هستند گفت: بدنه کارشناسی بانک ها در پرداخت تسهیلات سرعت خود را افزایش داده اند و هم اینک برخی طرح های ارایه شده موفق به تصویب تسهیلات از بانک های صنعت و معدن، رفاه کارگران و کشاورزی شده اند.

به گفته دلیری، بانک صنعت و معدن با تصویب  492 میلیارد تومان شامل 87 میلیون یورو به صورت ارزی و 20میلیارد تومان به صورت ریالی، بانک کشاورزی با تصویب شش میلیارد  و 500 میلیون تومان و بانک رفاه کارگران با تصویب پنج میلیاردو 600 میلیون تومان اقدام کرده اند.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیان داشت: در حال برنامه‌ریزی برای عقد قرارداد با چند بانک برای افزایش اعتبارات خطوط اعتباری حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان هستیم.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی صورت پذیرفته قصد داریم میزان خطوط اعتباری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان را به دو هزار میلیارد تومان برسانیم، گفت: در حال حاضر به میزان یک هزار و 400 میلیارد تومان خط اعتباری برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد شده است.

دلیری اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی قرار بود تا پایان امسال دو هزار میلیارد تومان خط اعتباری ایجاد کنیم که با چند قرارداد دیگر این میزان محقق می‌شود و در صورت نیاز سعی داریم این خطوط را افزایش دهیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری گفت: همچنین با صندوق های ضمانت دولتی نیز قراردادی در حال انعقاد است که بر اساس آن ضمانت‌نامه‌هایی برای شرکت‌های دانش‌بنیان صادر خواهد شد تا برای دریافت وام از بانک‌ها مشکل ضمانتی نداشته باشند.

انتهای پیام / 28